Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Süleymaniye Uluslararası Genel Ticaret ve Sanayi Ürünleri Fuarı, 15-18 Aralık 2010

 


Kuzey Irak, yeniden yapılanma sürecinde tüm dünya için özellikle de Türkiye için kıyasıya rekabetin başladığı gözde bir pazar olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.
Türkiye’ye yönelik olumlu imaj, tarihsel, kültürel bağlar, coğrafi yakınlığın sağladığı lojistik avantajlar, Türk ürünlerinin Irak piyasasında tercih ediliyor olması, Türkiye’nin bu ülkedeki etkisini giderek güçlendirmektedir. 

Kuzey Irak Yönetimi’nin Süleymaniye’nin imarı için 2 milyar dolarlık ödenek ayırması, altyapı yatırımları için 5 milyar dolarlık harcama öngörmesi, Türk firmalarının giderek Süleymaniye’ye kaymasına yol açmıştır. Süleymaniye Iran-Irak-Türkiye üçgeninde önemli bir transit ticaret merkezi olup güvenlik sorunu bulunmamaktadır.

Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. organizasyonunda, ticaretin hızla arttığı ve güvenlik sorunu yaşanmayan, nüfusu 2 milyonu aşan Süleymaniye’de Uluslararası Genel Ticaret ve Sanayi Ürünleri Fuarı 15-18 Aralık 2010 tarihleri arasında Süleymaniye Uluslararası Fuar Alanı’nda Süleymaniye Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliğinde gerçekleştirilecektir.

Fuara, Türkiye ve Irak dışından, Ürdün, Kore, Japonya, Suriye, İran, Almanya, İtalya, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden firmalar da katılım yapmaktadır.

Fuar %60 Oranında Devlet Desteği Kapsamındadır…

Dış Ticaret Müsteşarlığı’nca milli katılımlı fuarlar listesinde yer alan fuarda, firmalar 2009/5 sayılı Tebliğ uyarınca katılım bedellerinin % 60’ını geri almaktadırlar. 

Detaylı Bilgi ve Katılım İçin: Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.
Telefon: 0 312 446 08 22
Faks: 0 312 446 08 23
E-Posta: basak@forumfuar.com  
Web: www.forumfuar.com