Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TTSO ile Şekerbank arasında oda üyelerine yönelik kredi protokolü imzalandı


15.04.2011, TRABZON-TTSO, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Suat Hacısalihoğlu, oda üyelerinin uygun şartlarda kredi kullanmalarını sağlamak için bankalarla protokol imzalamayı sürdürdüklerini söyledi. Başkan Hacısalihoğlu, teminat sıkıntısı çeken üyelere, bankaların uzun vadeli kolaylıklar sağlamasını da istedi.

TTSO üyelerine piyasadan daha uygun koşullarda kredi kullandırılmasına imkân sağlayan protokol, Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ile Şekerbank Doğu Anadolu Bölge Müdürü Bülent Hamitoğlu ve Trabzon Şube Müdürü Murat Eroğlu tarafından imzalandı.

İmza töreninde konuşan Başkan Hacısalihoğlu, çeşitli bankalarla oda üyelerine yönelik uygun şartlarda kredi kullanım imkânı sağlayan protokoller imzaladıklarını söyledi. Bu imkanın üyelerine daha fazla rekabet şansı verdiğini belirten Hacısalihoğlu, “Bankalar arası rekabet sonucunda her banka daha uygun şartlarda kredi sağlamaya çalışıyor. Bu elbette ki üyelerimizin yararına oluyor. Bu doğrultuda bugün Şekerbank ile bir protokol imzaladık. Bütün amacımız üyelerimizin protokol imzaladığımız bankalardan, buralardan detaylı bilgileri de alarak kredi kullanmalarını sağlamaktır” dedi.

Başkan Hacısalihoğlu, bankalardan kredi kolaylıklarının yanı sıra teminatlar konusunda sıkıntı çeken üyelere yönelik uzun vadeli yeniden yapılandırmalarla kolaylıklar sağlanmasını da arzu ettiklerini ifade etti.

Şekerbank Bölge Müdürü Bülent Hamitoğlu ise banka olarak 57 yıldır iyi ve kötü günde, Anadolu'daki işletmelerin yanında olduklarını belirterek en uygun ve uzun vadeli kaynaklarını, en önemli müşteri segmenti olarak gördükleri esnaf ve küçük işletmeler için kullandıklarını kaydetti.

Banka portföyünde küçük ve orta boy işletmeler için kullandırılan kredilerin önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Hamitoğlu, "Türkiye'nin kalkınmasında büyük rol oynadığına inandığımız esnaf, sanatkar ve küçük işletmelerin, Şekerbank'ın desteği ile büyümesini ve onların bankası olmayı istiyoruz. Bu doğrultuda işletmelerimizi Üreten Paket avantajlarından yararlanmaya çağırıyoruz" diye konuştu.

TTSO ile Şekerbank arasında imzalanan protokole göre, oda üyelerine şu kolaylıklar sağlanıyor:

İşletmeler, ödeme planlarını kendileri belirliyor

Esnaf ve küçük işletmeler, Şekerbank'ın Üreten Paket hizmetinde, ödeme planlarını kendileri belirleyerek kredilerini kolayca çekebiliyorlar. Ayrıca kredinin faiz oranını da kendileri seçebiliyorlar. Havale, EFT ödemeleri ve diğer bankacılık işlemleriyle, masraf- komisyonlarda yüzde 50'ye varan indirim ve 12 yıla varan vade seçenekleri ile Üreten Paket, hedef kitlesine göre Altın, Gümüş ve Standart olmak üzere üç farklı paket halinde sunuluyor.
 

Üreten Paket kullanıcılarına özel "Üreten Sigorta"

Üreten Paket'in avantajları sadece bunlarla sınırlı kalmıyor. Şekerbank, bu hizmetten yararlananlara 5 bin TL'ye kadar teminatlı Ferdi Kaza Sigortası, hastaneye acil yatışlarda ise 5 bin TL'ye kadar sigorta güvencesi sağlıyor. Sigorta kapsamında, işyerinde olası bir yangın, yıldırım, su baskını, hırsızlık gibi durumlar karşısında da, 20 bin TL'ye kadar teminat sunuluyor.

Vergi ve Hukuk Danışmanlığı da ücretsiz...

Üreten Paket sahibi esnaf ve küçük işletmeler, 444 00 29 numaralı telefondan 7 gün 24 saat hizmet veren Üretene Destek Hattı aracılığıyla, Üreten Paket Danışmanlık Hizmeti kapsamında hukuki danışmanlıktan mali müşavirliğe, otel bilgi servisinden rezervasyona, kongre-fuarlara ve konferans organizasyonuna kadar geniş yelpazedeki danışmanlık hizmetlerinden hiçbir ücret ödemeden yararlanabiliyor.

Ekipman kiralamadan çeviriye kadar hayatı kolaylaştıran hizmetler...

Üreten Paket Danışmanlık Hizmeti kapsamında; seyahat servisi, otel bilgi ve rezervasyonu, restoran-eğlence merkezleri hakkında bilgi, çiçek gönderim, kurye hizmeti, çeviri servisi ve vize işlemleri de yer alıyor. Üretene Destek Hattı üzerinden, esnaf ve küçük işletmelerin bankacılık uygulamaları ile ilgili sorularına cevap veriliyor. Ayrıca esnaf ve küçük işletmeler kredi taleplerini Üretene Destek Hattı aracılığıyla iletebiliyor.