Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Vakıfbank’tan TTSO üyelerine düşük faiz ve uygun ödeme koşullarıyla kredi imkanı


14.12.2011, TRABZON-TTSO, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine uygun ödeme şartları ve düşük faiz oranlarıyla kredi kullandırılmasını içeren protokol, TTSO yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ile Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan tarafından imzalandı.

İmza töreni öncesinde konuşan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, protokolün TTSO’ya kayıtlı 7 bin üyenin Vakıfbank’tan düşük faiz ve uygun ödeme şartlarıyla kredi kullandırılmasını içerdiğini söyledi.

“Amacımız üyelerimizin piyasalarda rekabet edebilme yönündeki çeşitliliği artırmak” diyen Başkan Hacısalihoğlu, şöyle konuştu:

“Üyelerimiz bu protokol kapsamında piyasa şartlarına göre daha uygun şartlarda kredi kullanma imkanına sahip olacaklardır. Diğer taraftan da üyelerimizin yapılanmaya ihtiyacı olduğu zaman bu yönde çeşitli kolaylıklar sağlanacak. Piyasalarda çok fazla olmasa bile zor durumda olan üyelerimizin geleceğe dönük ticari borçlarının yapılandırılması konusunda da görüş alış verişinde bulunacağız. Üyelerimizin 2012 yılına daha moralli girmeleri için bu iyi bir fırsat olacaktır.”

Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan; “Vakıfbank olarak büyümemizin temelini KOBİ ve OBİ nitelikli firmalara hasretmiş durumdayız”

Trabzon’un Türkiye’deki en önemli sosyokültürel merkezlerinden birisi ve tarihsel derinliği bulunan eski bir ticaret merkezi olduğunu dile getiren Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, “Trabzon’un Türkiye’deki ağırlığı, nüfusun çok çok ötesinde. Kültür ve ticaret hayatında çok etkili bir şehir. Vakıfbank olarak biz 50 yıldır bu şehirde varız. İş hacmimizi genişleterek ve büyüterek burada varlığımızı sürdürmek istiyoruz” dedi.

KOBİ ve OBİ ağırlıklı bir büyüme modeli seçtiklerinin belirten Kalkan, bu politikayı 2012’de de sürdüreceklerinin altını çizerek şunları kaydetti:

“Vakıfbank olarak büyümemizin temelini orta ve küçük boy işletmelere hasretmiş durumdayız. 2012’de de bu politikayı sürdüreceğiz. Büyümemiz KOBİ ve OBİ şeklindeki firmalar ağırlıklı olacaktır. Bunun yanında proje kredilerine de ağırlık veriyoruz. Özellikle enerji projeleri ve bir kısım yatırım projelerine destek sağlıyoruz. Trabzon’un KOBİ ve OBİ nitelikli firmalar açısından zengin bir kaynak oluşturduğunu düşünüyoruz.  Vakıfbank olarak kaynaklarımızı Trabzon’un emrine sunuyoruz.”

İmzalanan protokolün TTSO üyelerine 7 yıla kadar vadeli ve 2 yıl ödemesiz işyeri edindirme kredisi ile 5 yıla kadar vadeli ihtiyaç kredisini kapsadığını kaydeden Genel Müdür Kalkan, “Bu protokol inşallah buradaki ticari hayatın gelişmesine büyük katkı sunacaktır. Protokolün hayırlı uğurlu olması dileğiyle iyi bir işbirliği olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından TTSO üyelerinin Vakıfbank’tan uygun ödeme imkanları ve düşük faiz oranlarıyla kredi kullanmasını içerek protokol TTSO yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ile Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan tarafından imzalandı.