Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TEB’den iş dünyasına ilk 3 ve ilk 6 ay anapara ödemesini erteleyen kredi


03.12.2012, TRABZON-TTSO, Türk Ekonomi Bankası (TEB) Trabzon Müdürü Suat Güz, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu’nu ziyaret ederek iş dünyasına yönelik “Dükkana Şenlik Kredisi” kampanyasının tanıtımını yaptı.

İlk 3 ay ve ilk 6 ay anapara geri ödemesi bulunmayan kredinin  piyasanın dönmesine katkı vereceğini aktaran TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu TEB’in kredi olanağının yılsonu nedeniyle piyasada finansman ihtiyacı bulunan işletmeler için yararlı olacağını söyledi.
  
Hazırlanan kredi ile bilgi veren TEB Trabzon Müdürü Suat Güz’de,  Kasım ve Aralık ayları için geçerli olan kampanya kapsamında TEB, esnafın harcamalarının en yoğun olduğu dönemde anapara ödemelerini ertelediğini vurguladı. Bu sayede TEB, esnafa, faiz ve yasal yükümlülükleri içeren daha düşük tutarlardaki taksitleri ödeme imkanı sağlıyor.
 
Bu çerçevede 24 aya kadar vadelerde ilk 3 ay; 25-36 ay arası vadelerde ise ilk 6 ay ana para ödemesiz bir ödeme planı sunan TEB “Dükkana Şenlik Kredisi” kampanyasında tüm vadelerde faiz oranı yüzde 1,25 olarak sabitlendi.