Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dış Ticarette Ödeme -Teslim Şekilleri, Akreditif Analizleri ve Dış Ticarette Sahtecilik Olayları ve Çözüm Önerileri Semineri

 


Dış ticaret ile ilgili firma ve kuruluşlarda çalışan elemanların; bu alandaki bilgi ve becerilerini geliştirmek, dış ticaretin hedeflenen düzeye ulaştırılmasında ve sağlıklı bir yapıya kavuşturulmasında ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla, 2016 yılı faaliyet programı çerçevesinde ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği işbirliğinde; 6 Ekim 2016 tarihinde TTSO 8. Kat Toplantı Salonunda “Dış Ticarette Ödeme -Teslim Şekilleri, Akreditif Analizleri ve Dış Ticarette Sahtecilik Olayları ve Çözüm Önerileri” konuları altında bölgemiz firmalarına yönelik olarak 1 günlük bir eğitim semineri düzenlenecektir.

 

Katılımda hedef kitlesi bölgemizde faaliyet gösteren mevcut dış ticaret firmalarının temsilcileri ve çalışanlarının yanısıra başlangıç aşamasında olan veya gelecek planları arasında dış ticaretle iştigal etmeyi planlayan firmalar ve çalışanları olarak tespit edilen sözkonusu eğitim seminerine katılmak isteyenlerin aşağıdaki formu doldurarak en geç 5 Ekim 2016, Çarşamba günü mesai bitimine kadar aşağıda yer alan iletişim verileri aracılığıyla Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği’ne iletmeleri gerekmektedir. Program bilgileri ekte yer alan ve uygulamalı bir şekilde aktarılacak olan eğitim seminerine katılım ücretsiz olacaktır.

 

 Seminere katılmak için lütfen form belgesini bilgisayarınıza indirip doldurduktan sonra formu Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğine ait olan 0462 326 94 01 nolu faks nuramasına fakslayınız veya dkib@dkib.org.tr adresine mail atınız.

 

Dış Ticarette Ödeme -Teslim Şekilleri, Akreditif Analizleri ve Dış Ticarette Sahtecilik Olayları ve Çözüm Önerileri Semineri Form Belgesi

 

“DIŞ TİCARETTE ÖDEME - TESLİM ŞEKİLLERİ, AKREDİTİF ANALİZLERİ VE DIŞ TİCARETTE SAHTECİLİK OLAYLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ”

SEMİNERİ 6 EKİM 2016, TRABZON

 

PROGRAM -6 Ekim 2016- Perşembe 09.00-09.30: Kayıt

09.30- 11.00: Dış Ticaret ve Kuralları

Dış Ticarette Teslim Şekilleri (INCOTERMS 2010)

09.30- 11.00: Dış Ticaret Ödeme Yöntemleri, Riskleri ve Önlemleri

Peşin Ödeme Yöntemi

Mal Mukabili Ödeme Yöntemi

Vesaik Mukabili Ödeme Yöntemi

12.30-13.30 ÖĞLE YEMEĞİ

13.30-15.30 Dış Ticaret Ödeme Yöntemleri, Riskleri ve Önlemleri (devam) Akreditif Ödeme Yöntemi

Akreditif İşleyişi, İbraz ve İnceleme, Belgeler

BPO (Bank Payment Obligation) Ödeme Yöntemi- YENİ

15.30 -16:00 Ara

16.00-17:00 Dış Ticarette Sahtecilik Olayları Yeni ICC Görüşleri

Eğitmen: Abdurrahman ÖZALP