Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Başkan M.Suat Hacısalihoğlu Referandumu değerlendirdi


17.04.2017, TTSO, TRABZON, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu Türkiye’nin bir referandum sürecini daha tamamladığını ifade ederek, “Türkiye artık yeni bir gelecek yaratacaktır” dedi.

 

TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu yazılı olarak yayımladığı mesajında yapılan refarandum ile halkımızın görüşüne bir kez daha başvurulduğunu ve önemli bir belirsizliğin giderildiğini kaydetti. Başkan Hacısalihoğlu açıklamasında şu görüşleri paylaştı. “ Türkiye’de bir referandum sürecini daha geride bıraktık. Demokrasinin gereği halkın görüşüne bir kez daha başvuruldu. Bundan sonra Türkiye önündeki yeni süreci başarıya taşımak için var güçüyle çalışacaktır. Özellikle ekonominin ihtiyac duyduğu yapısal reformların hayata geçirilmesiylede özel sektör önünü daha da rahat görebilecektir. Referandumun ardından ekonomiye odaklanmanın, yatırımların önünün açmanın özellikle ülkemizde ki işsizliğe karşı başlatılan milli seferberliğin başarıya ulaştırılması gerekmektedir. Bunun için; Türkiye’nin yeni büyüme hamlelerine ihtiyaç vardır. Halkımızın gelir seviyesi yükseltilerek yeni bir gelecek yaratılmalıdır ”

 

Referanduma katılım oranının yüksekliği ile halkımızın geleceğini oluşturmaya katkı verdiğini kaydeden Başkan Hacısalihoğlu , “ Öncelikle referanduma katılarak vatandaşlık görevini yerine getiren bütün halkımıza ve bütün siyasi partilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.