Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

9 Mayıs Avrupa Günü Trabzon’da da kutlandı


10.05.2017, TRABZON-TTSO, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi tarafından 9 Mayıs Avrupa Günü Trabzon’un köylerinde yaşayan ve ilk kez şehir merkezine gelen çocuklarla birlikte kutlandı. Trabzon Lara Sineması’nda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında çocuklar Avrupa yapımı Karlar Kralı Norm isimli filmi izlediler. Daha sonra etkinliğe katılan çocuklara Trabzon Atatürk Köşkü gezdirildi. Çocuklar;  Avrupa Günü sayesinde ilk kez şehre geldiler.

 

Etkinlik kapsamında köylerden Trabzon’a gelen çocuklar, ilk olarak palyaço tarafından sinemada karşılandı. Burada çocukların yüzlerini çeşitli figürlerle boyayan palyaço ile çocuklar bir süre oynadıktan sonra sinema salonuna geçerek Karlar Kralı Norm isimli animasyon filmi izlediler. İlk defa sinema salonuna gelen çocuklar hayatlarının en güzel anını yaşadıklarını dile getirdiler. Filmin ardından TTSO AB Bilgi Merkezi tarafından çocuklara çeşitli armağanlar sunuldu. TTSO AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yakup Karbuz burada çocuklara 9 Mayıs Avrupa Günü’nün anlamı hakkında bilgi verdi. Öte yandan ilk kez şehir merkezine gelen Trabzon-Araklı Yeşilyurt İlköğretim Okulu öğrencisi çocuklar Trabzon Atatürk Köşkü’ne götürülerek Trabzon’un tarihi hakkında orada kendilerine sunum yapıldı.

 

9 Mayıs Avrupa Günü tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Trabzon’da da Trabzon AB Bilgi Merkezi tarafından her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.