Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Yapılandırılan borçların taksit ödemeleri 31 Temmuz’da sona eriyor.


26.07.2017, TRABZON-TTSO,  Trabzon Vergi Dairesi (TVD) Başkanlığı’ndan yapılan açıklamadayapılandırma kanunları kapsamındaki taksit ödeme sürelerinin 31 Temmuz 2017 Pazartesi mesai bitiminde sona erdiği vurgulanarak, hak kaybına uğramamak için taksitlerin zamanında ödenmesine dikkat edilmesi uyarısında bulunuldu.

 

Trabzon Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların, 2017 yılının Mart ayından Temmuz ayına ertelenen 3. taksit ve 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 1. taksit ödemeleri devam ettiğini anımsattı. TVD Başkanı Ayhan Yaman, “ Özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 6736 ve 7020 sayılı Kanunlardan yararlanmaya devam edebilmek için 31 Temmuz Pazartesi günü akşamına kadar ödeme yapılması gerekiyor.”dedi.

 

Ödemelerin  www.gib.gov.tr internet sayfasından yapılabileceği gibi anlaşmalı bankalardan ve vergi dairelerinden yapılabileceğini hatırlatan Başkan Ayhan Yaman “Muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinizi son günlere bırakmamanızı önemle hatırlatırız. İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya www.gib.gov.tr  adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.”şeklinde konuştu.