Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Hisarcıklıoğlu: Yılda 1 milyar TL özel sektörün cebinde kaldı


20.08.2017, TOBB-ANKARA, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Özel sektör olarak üzerimizden kaldırdığı yükün 1 milyar TL olduğunu belirten TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bir yılda ki bu yükün bizim cebimizde kaldığını söyledi.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile memleketi Akçakoca’da biraraya geldi. Toplantıda Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Şadan Eren de katıldı.


 
Bakan Faruk Özlü’nün sanayicilerin üzerinden büyük yük aldığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Bu yüklerden biri TRT'ye pay ödenmesi. Kullandığımız sanayi elektriğinden pay öderdik. Neden öderdik hiç anlamadım. Biri getirmiş koymuş, üzerimizden bir türlü kalkmıyordu. Tamam ödeyelim ama devletin kuruluşu ile özel sektör kuruluşuna bakıyorum, birisinde çalışan kişi sayısı 500, birisinde çalışan işçi sayısı 10 bin. İzlenme oranına bakıyorum özel sektörde yüzde 99, devletin televizyonunu izleyen yok, finansmanını bize yaptırıyorlardı. Sayın Bakanımız bizi bu yükten kurtardı, Allah razı olsun. Sanayiciye, yatırımcıya hep beraber destek olmamız lazım diyoruz. Alıp satmadan zenginlik olmaz. OSB’lerde ödenecek emlak vergisi sıfır. Artık belediye ile uğraşmayın. Belediye başkanlarının önünde hazır ol da durmayın, siz yeter ki yatırım yapın dedi. Bu yükü de üzerimizden aldı. Özel sektör olarak üzerimizden kaldırdığı yük 1 milyar TL yıllık. Bu bizim cebimizde kaldı. Bu kısmı devlet üstlendi. Bizim için ülkemiz açısından en önemli şey girişimci. Zengin olmak istiyoruz. Girişimcilik eğitimleri yapıyoruz” dedi.