Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FİNLANDİYA GÜNÜ

 


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) tarafından Odamıza iletilen yazıda , Finlandiya bağımsızlığının 100. Yılı vesilesiyle, Team Finland Türkiye tarafından Türkiye Tasarım Haftası kapsamında 09 Kasım 2017 Perşembe günü İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda ‘’Finlandiya Günü’’nün düzenleneceği belirtilmektedir.

 

Nokia, Kone, Fiskars gibi dünyaca ünlü firma temsilcilerinin konuşmacı olarak katılacağı söz konusu etkinlik kapsamında, Finlandiya’nın tasarım anlayışının alışılmadık örneklerinin sergileneceği, seminer, panel ve tasarım sohbetlerini içeren bir programın yapılması hedeflenmektedir.

 

Anılan program çerçevesinde, sağlık hizmetlerinde teknoloji, hizmet tasarımı, biyoenerji, ‘’temiz teknoloji’’, konsept geliştirme, tasarım, bilgi ve iletişim teknolojileri, havaalanı çözümleri, çalışma alanı tasarımı, mobilya, aydınlatma, seramik endüstrisi gibi alanlarda faaliyet gösteren ve Türkiye’de nihai müşteri, iş ortağı, tedarikçi, alt yüklenici/üretici ve yatırımcı arayan Fin şirketler ile ikili görüşmeler gerçekleştirilecektir.

 

‘’Finlandiya Günü’’ne katılacak olan Fin şirketlerinin tanıtıcı broşürü www.tobb.org.tr adresinin sağ panelinde ‘’Hizmetler’’ başlığı altındaki Uluslararası İş İmkânları/Yurtiçi Etkinlikler bölümünden temin edilebilmektedir.

 

Bilgilerinize sunarız.