Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

“Atatürk’e sahip çıkmak Türkiye’ye sahip çıkmak demektir”


09.11.2017, TRABZON, TTSO – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Şadan Eren ve Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79’uncu yıldönümünde saygı ve minnetle andıklarını belirtti.

 

EREN: EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

 

TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren, çağdaş medeniyet yolunda Türkiye’ye ışık veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten Cumhuriyet gibi büyük bir emaneti devraldıklarını belirterek, “Büyük Önder Atatürk’ü vefatının 79’uncu yıldönümünde saygı, şükran ve minnetle anıyorum. Türk iş dünyası, Atatürk’ün özel sektöre olan güvenini boşa çıkarmayacaktır. Kurtuluş savaşımızın ardından en büyük mücadelemiz, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmak ve ekonomimizi geliştirerek dünyanın en güçlü devletleri arasına girmek üzerinedir. Çok çalışarak, çok üreterek Atatürk’ün emanetine sahip çıkacak, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alması ülküsünden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz” dedi.

 

HACISALİHOĞLU: CUMHURİYETİN KAZANIMLARI EN BÜYÜK MİRASIMIZ

 

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Atatürk’ün ‘Manevi mirasım bilim ve akıldır’ sözünü hayatın her anında uygulamaya çalıştıklarını vurgulayarak, “Biz ve bizden sonraki nesiller, Atatürk’ün koyduğu hedeflerden hiçbir zaman kopmayacaktır. Atatürk’ün bize emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ve cumhuriyetin kazanımlarını ilelebet korumak ve sürdürmek her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının görevi olmalıdır. Atatürk’e sahip çıkmak demek Türkiye’ye sahip çıkmak demektir. Bu vesileyle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve minnetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu.