Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Trabzon heyeti Pakistan Expo 2017 Fuarı’na katıldı


11.11.2017, TRABZON, TTSO – Türkiye – Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Muhammet Balta başkanlığındaki Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Pakistan’ın Karaçi kentinde düzenlenen Expo 2017 fuarına katıldı.

 

TTSO heyetinde Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Bülbül, meclis üyeleri Davut Bozkurt, Önder Reis, Emin Uludüz ve Halil Yaroğlu ile işadamları Cemil Albayrak, Ali Haydar Gedikli ve Kadir Başat Çolak yer aldı. Heyet Pakistan’da Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik ve Eyalet Valisiyle görüşmeler yaptı.

 

Türkiye - Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, heyetin geçtiğimiz ay içinde Trabzon’a yaptığı ziyaretin olumlu geçtiğini hatırlatarak, “Biz de Expo fuarına Trabzonlu işadamlarımızdan oluşan bir heyetle katıldık. Amacımız iki ülke arasındaki 600 milyon dolarlık ticaret hacminin gelişmesine katkıda bulunmak” dedi.

 

TTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Bülbül, her iki ülke işadamlarının karşılıklı ilişki kurması için oda olarak çalışmalar yapacaklarını belirterek, “Pakistan heyeti ilk adımı atarak Trabzon’a geldi. Şimdi biz Pakistan’dayız. Amacımız ilişkileri daha da sıklaştırarak karşılıklı ticaret hatta yatırım olanaklarından işadamlarımızı yararlandırmak” diye konuştu.