Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Körfez ülkeleri işadamlarıyla ilişkiler değerlendirildi


01.12.2017, TRABZON, TTSO – Türk-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği Başkanı Canan Sunay, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu’nu ziyaret ederek, özellikle Körfez ülkeleri işadamlarıyla ilişkilerin ve yatırım alanlarının geliştirilmesiyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

 

Türk-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği Başkanı Canan Sunay, Genel Sekreter Hamdi Gökalp ve Trabzon Temsilcisi Hasan Kamil Hayali ile birlikte Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Canan Sunay, TURAB’ın Mersin’de 2003 yılında kurulduğunu belirterek, “TURAB, 6 Türk Cumhuriyeti ve 22 Arap ülkesi arasında kardeşlik ve dostluk ilişkilerinin ekonomik ve ticari bağlamda gelişmesi ve uluslararası platformlarda ticari ve ekonomik anlamda dayanışmasını, ortak çıkarlarını desteklemeyi temel misyon edinmiş bir sivil toplum örgütüdür. Son yıllarda Arap coğrafyasının büyük bir turizm hareketiyle ilgisini çeken Trabzon’da da bir temsilcilik açarak bu çalışmalara destek vermeyi amaçladık” dedi.

 

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da, Körfez ülkelerinden gelen turistlerin artık Trabzon’da yatırım yapmaya ve yerleşmeye başladığını belirterek, “Arap Turizm Örgütü ile çeşitli çalışmalarımız var. Sizlerle de bu doğrultuda çeşitli ortak çalışmalar yaparak bölgemize katkı verebiliriz” diye konuştu.