Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Çin/Yeni Vize Uygulaması Hk.

 


SAYIN ÜYEMİZ

             

İlgi: TOBB’nin 05.01.2018 tarihli ve 0411/296 sayılı yazısı

 

İlgi kayıtlı yazıda, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak kaydı ile Türkiye’den Çin’e yönelik yapılacak vize başvuru işlemlerinde internet sistemine geçildiği, e- vize uygulamasının başlatıldığı ve M kodlu ticari vize başvurularında istisnai bir uygulamaya gidildiği belirtilmektedir.

 

Yazıda, yeni vize uygulaması kapsamında ÇHC Ankara Büyükelçiliği tarafından belirlenen ve hazırlık çalışmaları sürdürülen ekteki listede yer alan kurum ve kuruluşların Çin’e yönelik vize işlemlerinin hızlandırılabilmesini teminen istisnai uygulamalar getirildiği ifade edilmektedir.

 

Yazıda devamla, ÇHC’ye yönelik iş amaçlı seyahatleri kapsayan ve işadamlarımızı ilgilendiren M tipi vize temin sürecinde önemli değişiklikler yapılmıştır. Bu çerçevede özetle, ÇHC Ankara Büyükelçiliği tarafından tanındığı belirtilen meslek örgütleri ve kuruluşlara üyelikleri ile firmalarda çalıştıklarını ispatlayanlardan onaylı davet mektubu talep edilmeyecek; bunun yerine sadece ÇHC’de bulunan bir firmadan temin edilecek davet mektubunun yeterli olacağı belirtilmektedir.

 

TOBB ekte yer alan listenin daha kapsamlı bir şekilde oluşturulması için Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunulmuştur.

 

Bilgilerinize sunarız.

 

 
 DOSYALAR / BELGELER
Ek: Çhc Vize Uygulamaları