Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Trabzon’da açılan Faruk Erdemli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Görme Engellilere hizmet verecek


12.05.2018, TRABZON – TTSO,  Türkiye Körler Vakfı Şubesi tarafından organize edilen ve yurt çapında birçok kurum ve iş çevrelerinin bağışları ile hayata geçirilen Faruk Erdemli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Trabzon’da açıldı.

 

Merkezin açılış töreninde konuşan Türkiye Körler Vakfı  Genel Başkanı Melahat Altınbaş 23 yıldır vakfımızın Karadeniz’de sesi olan merhum Faruk Erdemli’nin hayalleri bugün Trabzon’da açılan bu merkezle gerçek olduğunu söyledi.  Altınbaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün burada Türkiye Körler Vakfı Faruk Erdemli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Karadeniz’de artık görme engelli çocuklarımızın eğitiminde onlara ışık olacak, yaşam kalitesini yükseltecek ve sağlıklı ve kalıcı çözümler üretilecektir. Başkalarının yardımına en az ihtiyaç duyabilecekleri fiziksel ve sosyal koşulları hazırlayacak, eğitimde eşit olanaklara sahip insan onuruna yakışır yaşam standartlarına ulaştıracak, eğitim ve rehabilitasyon merkezimiz herkese hayırlı uğurlu olsun.”

 

Türkiye Körler Vakfı Trabzon Şube Başkanı Seçkin Erdemli bölgemizde ve özelikle Trabzon ilinde görme engelli popülasyonun yoğunluğu olduğunu ifade ederek, “ Bu yönde hizmet veren kurum ve kuruluşun olmayışı ayrıca kaynaştırma program dahilinde öğrenimlerine devam eden öğrenci potansiyeli bu alanda rehabilitasyon ihtiyacını doğurmaktadır. ”dedi. Erdemli, “Bu nedenle Türkiye Körler Vakfı Trabzon Şubesi Faruk Erdemli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini açarak onların eğitimlerine katkı saylayacak ve her türlü sorunlarına katkı sağlayacaktır. Merkezin yapımında emeği geçen şahıs ve kurumlara gönülden şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Merkezin yapımına destek veren Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu’da topluma hizmet konusunda herkesin elinden geldiğince gayret gösterdiğini belirterek, “Önemli olarak toplu bir şekilde daha kalıcı ve büyük eserleri hayata geçirmektir. Ve bu eserlerin de sürdürülebilir bir şekilde hayatta kalmalarını sağlamaktır. “dedi. Hacısalihoğlu sözlerine şöyle devam etti. “Merkezin binası yapıldı artık bundan sonra sürdürülebilir bir şekilde hizmet vermesini sağlamak en büyük arzumuzdur. Bugüne kadar emeği geçen herkesi kutluyorum. Bundan sonra da emeği gececik olanları da şimdiden kutlamak istiyorum. Şehirde yaşayanlar olarak bu tür kalıcı eserlere her zaman sahip çıktık. Ama bugün şehir bu merkezin yapımına katkıda bulunanlara ayrıca teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum.”

 

Türkiye Körler Vakfı Trabzon Şubesi Başkanı Seçkin Erdemli açılış töreninde merkezin yapımına katkıda bulunan kuruluşlara ve iş çevrelerine plaket takdim etti.