Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu: “ TR61 Yeşil Endüstri Bölgesi bölgenin ufkudur”


12.05.2018, TRABZON-TTSO,  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu, meclis başkanlık divanı ve meclis üyelerini EYOF Parkında düzenlenen sabah kahvaltısında ağırladı. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçimlerini tamamladığını ifade ederek herkesi tebrik etti.TTSO Heyeti ile EYOF Parkını gezdi.

 

EYOF parkındaki davete Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Nalbant, yönetim kurulu ve meclis üyeleri katıldı. Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu beraberinde Belediye Başkanı Seyfullah Kınalı ile ağırladığı TTSO heyetine Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Trabzon’un gelecekte vizyon projeleri hakkında da bilgi aktaran Gümrükçüoğlu  Gülcemal Projesi, Botanik Park, Kanuni Bulvarı, Hafif Raylı Sistem ve benzeri projeler ile Trabzon’un Karadeniz Havzasında çekim kuvveti olan bir merkez haline geldiğini vurguladı. Özellikle Körfez turizminin Trabzon başta olmak üzere Karadeniz Bölgesinde etkisinin yüksek olduğunun altını çizerek, “ Bütün Trabzon’dan en büyük istirhamım şehrimize, bölgemize gelen turistleri en iyi şekilde ağırlayalım. Bu konuda misafirlerimizin rahatı için elimizden gelen katkıyı verelim. Herkes bir müfettiş gibi çalışsın. Bu turizm şehrimiz için çok önemlidir” dedi.

 

“TR61 YEŞİL ENDÜSTRİ BÖLGESİ BU ŞEHRİN UFKUDUR”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, TR61 Yeşil Endüstri Bölgesi’nin Trabzon’a kazandırılmasında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu’nun büyük bir gayreti ve çalışması olduğunu kaydederek, “ Başkanımıza buradan bir kez daha huzurunuzda teşekkür ediyorum. TR61 Yeşil Endüstri Bölgesi Projesini hep gündemimizde sıcak tutulmasını istiyorum.  Başkanımız bu işte zaten lokomotif gibi davrandı. Huzurunuzda söyleyeyim Allah razı olsun. Şehir adına şükranlarımı sunuyorum. Biz tabii ki siyaseten, milletvekillerimiz, bakanlarımız bu projeyi takip eder. Ama Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanımız bu konuda pozitif davrandı. Belediye meclisimizde fahri hemşerilik kararı aldık. Kendisine takdim edeceğiz. Bu konuda şöyle söyleyeyim Trabzon Ticaret ve sanayi Odamız ve Başkan Suat Hacısalihoğlu bir değer bir kıymet olarak çok gayret gösterdi. Kendi söylemiyor, ben söyleyeyim. Bu Endüstri Bölgesi var ya bu şehrin ufkudur. Kim ölür kim kalır ama kalan devam etsin. Çok ehemmiyetli iştir. Zamanla hafif raylı sistemi de bu projeye kadar uzatabiliriz.  Trabzon – Erzincan hattının da bu projeye dahil olması önemlidir. Türkiye’nin 2025 projeksiyonunda Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa’ya bağlantı konulmuştur. Şu anda proje ihalesinde.

 

“PROJELER YENİ YENİ BOY VERİYOR”

 

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu,  Tarlaya bir buğday tanesi ekiyorsunuz bir kış geçiyor ondan sonra ortaya çıktığını ifade ederek günümüzdeki yatırımların da benzer şekilde zamanla hayata geçtiğini belirterek, “ Büyükşehir Belediye Başkanımızın da başlattığı çalışmalar yeni yeni ortaya çıkıyor.  Başkanımızın yaptığı çalışmalardan ötürü kendisine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da birlik ve beraberliğimizde en ufak şüphe yok. Her zaman karşılıklı iyi niyet içerisinde olduk, olmaya da devam edeceğiz ”dedi.

 

Başkan Hacısalihoğlu, “Büyükşehir Belediyemizin kurumsal bakış açısı, görüşü ve planlamaları doğrultusunda hareket edeceğiz. Ortak paydamız şehrimiz olduğu sürece bu ortak payda şehrin menfaatlerini ön plana çıkartan konular hayata geçmiş olur. Daha önce konuşulan birçok konu Büyükşehir Başkanımızın programında olduğunu düşünüyoruz. Mevcut durumdan daha ileri seviye yatırımlarla birlikte gideceğiz. Dünya şehri diyoruz. Artık dünya da ne varsa Trabzon’a onu kazandırmalıyız. Hepimiz bu düşüncedeyiz. Bugün Büyükşehir Belediye başkanımızın nazik daveti için teşekkür ediyorum. “