Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

“Trabzon Üniversitesi şehri 100 bin öğrenci hedefine yaklaştıracak”


31.05.2018, TRABZON, TTSO – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, yeni kurulan Trabzon Üniversitesi’nin, şehri 100 bin öğrenci hedeflerine yaklaştıracağını söyledi.

 

REKTÖR BAYKAL’DAN ZİYARET

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Öksüz, TTSO’yu ziyaret ederek Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Prof. Dr. Baykal, Başkan Hacısalihoğlu ve çalışma arkadaşlarına yeni görev döneminde başarılar diledi.

 

100 BİN ÖĞRENCİ HEDEFİ

 

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon’u bir eğitim ve öğrenci kenti yapmak için çalıştıklarını belirterek, “İlk hedefimiz Trabzon’da 100 bin öğrencinin eğitim görmesidir. Bu amaçla KTÜ ve Avrasya Üniversitesi’nin ardından Trabzon Üniversitesi’nin de kurulması sevindirici bir gelişme. Trabzon Üniversitesi’nde öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği sosyal bilimler bölümlerinin bulunması da artı bir değer. Şu anda 80 bin üniversite öğrencisi bandına yaklaşıyoruz.100 bin öğrenci hedefine az kaldı.” dedi.