Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TOBB ile KOSGEB İşbirliğinde Yurtdışı İş Gezisi Desteği Hayata Geçirildi.

 


İhracatımızın artırılması hedefiyle KOSGEB’le işbirliği yapan TOBB, KOBİ’lerin yurt dışı iş gezilerinde önemli bir paydaş haline geliyor.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; KOBİ’lerimizin yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına KOSGEB’le yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleştirdi.

 

Bu destekle; KOBİ’lerimiz kendi sektörü ile ilgili ürün gelişmelerini ve yeni teknik-teknolojileri takip edebilmeleri, yabancı pazarda ikili iş görüşmelerini tesis edebilmeleri, ithal/ihraç ürünler analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri adına fırsat oluşturulmuş; fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırmaları hedeflenmiştir.

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri çerçevesinde KOBİ’lerimiz; oda-borsaları kanalı ile sektörel ve en az 10 KOBİ’nin katılımı ile yurtdışına gerçekleştirecekleri iş gezilerinde destek almaya hak kazanacaklardır.

 

Detaylı bilgiye ve KOBİler için hazırlanan yurtdışı iş gezisi desteği rehberine  https://www.tobb.org.tr/KobiArastirma/Sayfalar/YurtdisiIsGezisiDestegi.php linkinden ulaşabilir tıklayabilir veya Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası KOSGEB temsilcilik ofisimiz ile 04623268070 Dahili:270-265 irtibat numaralarından iletişime geçebilirsiniz.