Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Liseli genç girişimciler projelerini TTSO’da anlattı


20.04.2019, TRABZON, TTSO – Kanuni Anadolu Lisesi Girişimcilik Kulübü öğrencileri Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü, projelerini tanıttı.

 

Erasmus+ Öğrenme Hareketliliği faaliyeti kapsamında kabul edilen Girişimci Eğitimle Hayallerden Geleceğe isimli proje dâhilinde çalışan öğrenciler, gençlerde girişimcilik bilincini ve kültürünü yerleştirmek amacı ile Genç Başarı Vakfı tarafından Türkiye genelinde uygulanan Şirket Kurma Faaliyeti hakkında bilgi verdi. Öğrenciler, finans, insan kaynakları, pazarlama, üretim, halkla ilişkiler departmanı yer alan sanal şirketlerinde problem çözme, kendilerini ifade etme gibi beceriler edinirken iş hayatında kurdukları model şirket ile farklı deneyimler elde edeceklerini vurguladı. Öğrenciler, şirketin ürünü olarak ürettikleri ve satışa sunmaya hazırlandıkları bez çantayı da tanıttı.

 

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, özellikle gençlerin girişimci olmasını desteklediklerini ve bu konuda birçok eğitim de verdiklerini vurgulayarak, “Henüz lise döneminde öğrencilerin bu tür faaliyetlerde bulunması gelecek adına bizleri mutlu etti ve umutlandırdı. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya çalışacağız” dedi.