Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurumsal kalite çalışmaları başladı


12.11.2019, TRABZON, TTSO - Okullarda kalite kültürünü geliştirmek ve kaliteyi sürekli iyileştirmek için mesleki ve teknik eğitim veren okulların tamamı için kurulan Kalite Güvence Sistemi kapsamında İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurumsal dış değerlendirme gerçekleştirildi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan ve mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre edecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın da (TTSO) yönetiminde yer aldığı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki dış değerlendirmede iki bakanlık uzmanı ve TTSO Başkan Yardımcısı Tolga Avcı yer aldı.

 

Değerlendirmenin sonunda Zümre Başkanları, Alan Şefleri ve Rehber Öğretmenler ile bir araya gelen uzmanlar, değerlendirmelerini sözlü olarak paylaştı ve öğretmenlerin sorularını yanıtladı.

 

Değerlendirmeye Sektör Temsilcisi olarak katılan TTSO Başkan Yardımcısı Tolga Avcı, bu sürece dahil olmaktan mutluluk duyduğunu, meslek liselerinin geliştirilmesine ve eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik bütün çalışmalara destek olacaklarını belirterek, “Protokol kapsamında yönetiminde yer aldığımız okulumuz fiziksel ve donanımsal olarak çok iyi durumda. Çalışmaları yakından izliyoruz ve başarılı buluyoruz” dedi.

 

Okul Müdürü Lütfiye Kul ise, öz değerlendirmede amacın okullardaki kalite kültürünü geliştirmek ve böylece kaliteyi sürekli iyileştirmek olduğunu belirtti.