Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Trabzon ile Yunanistan’ın ticari ilişkilerinin geliştirilmesi görüşüldü


13.11.2019, TRABZON, TTSO – Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu Ticari Ataşesi Apostolos Digbassanis Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret etti.

 

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Digbassanis, Trabzon ile Yunanistan arasındaki ticaret fırsatlarını geliştirmek istediklerini belirterek, “Sektör taraması gerçekleştirilerek işbirliği yapabilecek firmaların bir araya getirilmesini istiyoruz. Yunanistan’daki işadamlarının buradaki yatırım fırsatlarını tanımasını amaçlıyoruz” dedi.

 

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da ziyareti nedeniyle Ataşe Digbassanis’e teşekkür ederek, turizmden başlayan hareketi devam ettirme niteliğinde Yunanistan’dan yatırımcı işadamlarını Trabzon’a davet edebileceklerini vurgulayarak, “Bu anlamda 27 – 29 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 4. Uluslararası İpekyolu İşadamları Zirvesi’ne Yunanistan’dan firmaları ve işadamlarını da davet ettik. Bu zirvenin işbirliği için ilk adım olacağına inanıyoruz” diye konuştu.