Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Meclis Başkanımızın Özgeçmişi


MUSTAFA ŞADAN EREN

 

1953 YILINDA TRABZON'DA DOĞDU. İLKÖĞRENİMİNİ YAVUZ SELİM İLKOKULUNDA, ORTA VE LİSEYİ TRABZON LİSESİ’NDE OKUDU. TİCARET HAYATINA ERKEN ATILMASI SEBEBİYLE VE İŞLERİNİN YOĞUNLAŞMASI ÜZERİNE EĞİTİM GÖRDÜĞÜ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ JEOLOJİ BÖLÜMÜNDEN AYRILDI.

 

1971 YILINDA DEDEDEN KALMA EREN AMBARI NAKLİYAT VE TİCARET LTD. ŞTİ İLE YURT İÇİ NAKLİYECİLİĞİNE BAŞLADI. DAHA SONRA SIRRI EREN VAPUR ACENTECİLİĞİ’Nİ KURDU VE DENİZ TAŞIMACILIĞI İLE UĞRAŞTI. 1976 YILINDA ORTAKLARI İLE TRANSGÜR BEYNELMİLEL NAKLİYAT ŞİRKETİNİ KURDU


 1991 YILINDAN İTİBAREN ORTAĞI OLDUĞU BATRA DIŞ TİCARET VE TURİZM FİRMASI İLE MOBİLYA VE DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI KONUSUNDA BÖLGE BAYİLİKLERİ YAPTI. KAR-BAT FİRMASI İLE KONUT İNŞAATLARI YAPTI. HALEN İNŞAAT,TURİZM ve GARAJ İŞLETMECİLİĞİ İLE UĞRAŞMAKTADIR .


 1989 - 1999 YILLARI ARASINDA 2 DÖNEM TRABZONSPOR'DA YÖNETİCİLİK, BASIN SÖZCÜLÜĞÜ YAPTI. TRABZON AMATÖR SPOR KULÜPLERİNDEN GENÇLERBİRLİĞİ, İDMANOCAĞI, DOĞANSPOR VE ÇÖMLEKÇİSPOR KULÜPLERİNDE YÖNETİCİLİK VE BAŞKANLIK YAPTI.


 1986 - 1999 YILLARI ARASINDA TRABZON TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA 3 DÖNEM MECLİS ÜYELİĞİ VE MECLİS BAŞKAN VEKİLLİĞİ VE TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ GENEL KURUL DELEGELİĞİ YAPTI. 1991 - 1993 YILLARI ARASINDA DOĞRU YOL PARTİSİ TRABZON İL BAŞKANI OLDU.


1994 YILINDA TRABZON İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ’NE VE İL GENEL MECLİS BAŞKAN VEKİLLİĞİ’NE SEÇİLDİ. BU GÖREVİ 1999 YILINA KADAR SÜRDÜRDÜ.


1999- 2010 YILLARI ARASINDA TRABZON TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA SEÇİLDİ.

2009 YILINDA ODA MECLİSİNİN TEVECCÜHÜ İLE MECLİS BAŞKANLIĞI’NA SEÇİLDİ. BU GÖREVİ 2010 YILINA KADAR SÜRDÜRDÜ. 2010 YILINDA TOBB BAŞKAN DANIŞMANI VE TOBB ETÜ HASTANESİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU. 2011 YILINDA İSE HASTANENİN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA GETİRİLDİ. 


 2005 YILINDA YAPILAN TOBB OLAĞAN GENEL KURULUNDA DA TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ’NE SEÇİLDİ.


2014 YILINDA YAPILAN TOBB GENEL KURULUNDA STRATEJİ GELİŞTİRME YÜKSEK KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ.


EKİM 2014 YILINDA TTSO MECLİS BAŞKANLIĞI GÖREVİNE YENİDEN SEÇİLDİ. 


AYRICA,  TOBB SİGORTA ACENTELERİ İCRA KURULU BAŞKANLIĞI,TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI ( TOBEV) YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ' NİN YANISIRA PEK ÇOK KURUM VE DERNEKTE YÖNETİCİLİK VE GENEL KURUL DELEGELİĞİ YAPTI.


EREN,EVLİ VE İKİ EVLAT BABASIDIR.