Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TTSO DEİK TEMSİLCİLİĞİ


            Türk özel sektörünün dış dünyaya açılmasında ve dış dünyaya entegrasyonunda 1988?den beri birçok projeye imza atan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK); Türk özel sektörünün yurt dışına açılımını hedefleyen bir kuruluştur. Bu nedenle de özellikle Anadoluda küçük ve orta ölçekli işletmelerinin hem birçok ülke ile ilişkilerini geliştirmeyi hem de onların yurt dışında Pazar bulmalarına yardımcı olmalarını amaçlamaktadır. Bu amaçları gerçekleştirmek için 28 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen oryantasyon toplantısında 25 Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde DEİK temsilciğinin açılması kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda gerçekleştirilen oryantasyon toplantısında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde de bir DEİK temsilciği açılmıştır. Özellikle genelde tüm Karadeniz bölgesine özelde de Trabzon'da ki küçük ve orta ölçekli firmalara danışmanlık hizmeti yapmak ana hedeflerinden biri olan bu temsilciğin; kapsamlı olarak planlandığı amaçlar aşağıdaki gibidir.

-    Doğu Karadeniz Bölgesinin yatırım ortamının yurt dışında tanıtımı konusunda aktif çalışmalar yapmak.

-    Yabancı yatırımların bölgeye uzun vadeli çekilmesini  sağlamak.

-     Trabzon ve bölgedeki yatırım alanlarını etüt etmek ve DEİK ile ortaklaşa bu alanların en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlamak.

-    Yatırım alanlarının daha yakından tanıtılmasını sağlamak için organizasyonlar düzenlemek.

-    Doğu Karadeniz Bölgesindeki üretici, sanayici ve KOBİ lerin dış ekonomik ilişkiler bağlamında faaliyetlerine destek olmak.

-    Yurt dışına açılmak isteyen firmalara bilgi transferlerinin gerçekleştirilmek

-    KOBİ'lerin yurt dışına açılımlarına aracılık yaparak ihracat potansiyellerini artırmak gibi konularda firmalarımızın bilgi ve danışmanlık ihtiyaçlarının karşılanması ilk etapta gerçekleştirilmesi düşünülen önceliklerdir.

 

İLGİLİ KİŞİ: Hakan SAVAŞ            

TEL               : 0 462 326 80 70 -264              

FAX              :0 462 321 88 77

 

Not: Daha fazla bilgi için: http://www.deik.org.tr/pages/TR/DEIK_AnaSayfa.aspx?IKID=10 linkinden yararlanabilirsiniz.

facebook Finans